Çarşamba, Mart 20, 2013

Daldan Dala...

Kuşlar gibi daldan dala atlıyorum.Yarım yarım bir sürü iş var elimde.Gördüğümden yapasım geliyor.Zaman yetmiyor.Kiminle konuşsam aynı şeyi söylüyor .Akşamlar ne çabuk geçiyor.


Çok az kaldı , günler biraz daha uzayacak.Bize de daha çok zaman kalacak.Hep bir bekleyiş içindeyiz , hayatın anlamı bu mudur ? Sabah olunca akşamı ,pazartesi olunca cumartesiyi , kış gelince baharı …, hepimizin beklentisine göre liste uzar uzar gider , mesela bu aralar dört gözle orkidenin çiçek açmasını bekliyorum.Bu çiçek bana geldiğinde ekim ayıydı , aylardır çiçek yok üzerinde.Bir ay kadar önce ,  nihayet tomurcuklandı.Her akşam eve gittiğimde ilk işim bugün açmış mıdır  heyecanıyla yanındayım. Umutla kavuşma anını bekliyorum.


Geçen bahar çok sevip ektiğim bodrum papatyasının açmasını da bir yıl bekledim , pazar sabahı balkonda gördüğüm karşısında mest oldum ,  beklediğime deymiş deyip sevindim. Beklenen , özlenen , sabredilen ...
işte orda onun kıymeti , emek olmadan yemek olmuyor , sözün özü.


 Bu yazı da benim ruh halim gibi , daldan dala oldu.Kalın sağlıcakla...2 yorum:

  1. Aynı beni anlatıyorsun sanki. Daldan dala ve her şeyden biraz.
    Her elini attığın şey sana keyif veriyorsa ne güzel. Bırak bazıları yetişmesin,yarım kalsın. Bir gün döner o yarımları tamamlarsın.

    YanıtlaSil
  2. :) ödev gibi görev gibi oldu mu yoruyor değil mi?yaptıklarımız , adı üstünde hobi ama :)

    YanıtlaSil