Çarşamba, Kasım 07, 2012

Nar

Mevsim itibariyle nereye baksak nar görüyoruz biz bu aralar. İnci tanesi blogunun yazarı arkadaşımın sağolsun,bahçesinden getirdiği bu kibar narlar benim için , yenilmeden önce fotoğraflanmalı, seyrine bakılmalıydı.Öyle de oldu.

Geçen gün annemler de amcamın zeytin bahçesinden zeytin toplarlarken minik minik narlar toplamış.Öyle güzellerdi ki…Annem de “alın bunların fotoğrafını çekin , blogunuza koyarsınız “diyerek katkı da bulunuyor bize sağolsun:)Ama onlar, koşa koşa gelip benim diyen  Nar ve Çiçeği blog yazarı kardeşimin konsepti.Merakla bekliyorum ^.^ 

Şimdi yazarken annem , nar derken aklıma ne geldi . Nar berekettir , bolluktur ya yılbaşı gece yarısı annem narı poşetleyip evin ortasında patlatır son birkaç senedir :) Bereket olsun , bolluk olsun , kalabalık olsun diye .Oldu mu ? oldu çok şükür , varmış bir bildiği :) İnsan yaş aldıkça daha iyi anlıyormuş , anne baba birşey söylüyorsa mutlaka bir bildikleri varmış.Bu yılbaşı sizde deneyin , olmaz mı ?

Gününüz bereketli geçsin ^.^

9 yorum:

 1. Canım Afiyet bal şeker olsun.. Ellerine sağlık gerçekten bir güzellik katmışsın..

  YanıtlaSil
 2. Nar hepimize bolluk bereket getirsin. :)
  Sevdim bu konsepti.

  YanıtlaSil
 3. Bloğuna yaptığım yorumlarımı ben göremiyorum.Sistemden kaynaklanan bir sorun mu var acaba anlamadım ki.. :S :(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. spamların arasındaymış , şimdi farkettim :( demek ki bundan sonra orayada bakmalıyım.

   Sil
  2. Aşkolsun diyorum benim kıymetli yorumlarım nerede.. :P

   Bu arada sormak istediğim birşey var, ördüğün battaniyenin parçalarını nasıl birleştireceksin iğneyle mi yoksa tığla mı..hangisi daha güzel durur.. :(

   Sil
  3. haklısın , kusura bakma :( öğrenmiş oldum.
   benim de aklımı meşgul ediyor birleştirme işi.bir kaç kere çabaladım , yapamadım.annem yapacak ama tığ ile.hatta beyazlarını örme , son sırada birleştiririz diyor :)

   Sil